Publieke Voorziening: plekken met maatschappelijke betekeni

9
October
2025
9
October
2025
,
16:00

De tentoonstelling toont met zo’n vijfentwintig voorbeelden hoe bewoners zelf hun stad en leefomgeving vormgeven. Altijd samen, met collectieve kracht, in uiteenlopende gemeenschappen. Nederland kent een veelheid aan burgerinitiatieven die, alleen of in samenwerking met overheid en markt, de stad naar hun hand zetten.

De tentoonstelling laat zien: het kan, en dat stemt hoopvol. Maar burgerinitiatieven zijn ook kwetsbaar en bewegen vaak nog in de marge van instituties. Hoe worden ze sterker? Wat kunnen ze van elkaar leren? En hoe dragen we allemaal bij aan een rechtvaardige stad die door bewoners zelf wordt gevormd? Die vragen staan centraal in vijf gesprekken in oktober 2025.

Publieke Voorziening: plekken met maatschappelijke betekenis

Aftrap door Joke van der Zwaard (mede-initiatiefnemer Leeszaal Rotterdam West, mede-auteur De uitvinding van de Leeszaal). Aan de hand van projecten zoals Leeszaal Rotterdam West, Michi Noeki Groningen, Groenten zonder Grenzen, Cascoland en Wagenspeelplaats Amersfoort verkennen we hoe publieke voorzieningen mensen verbinden en betekenis geven aan de stad.

9 Oct
9 Oct
16:00
Ticket
Ondersteund door
No items found.
Partners
No items found.
Lucht & Spel, ingesproken door Abdelkader Benali.