Museumnacht: Reclaim the City!
.jpg)
Museumnacht in het Van Eesteren Museum – Reclaiming the City!
Tijdens Museumnacht verandert het Van Eesteren Museum in een creatieve ontmoetingsplek waar je de stad opnieuw kunt verbeelden.
Doe mee aan de workshop van kunstenaarscollectief De Derde Plaats, waar je je eigen Reclaim the City boodschap op de muur zet. Dit kunstenaarscollectief van zes Rietveld-alumni onderzoekt hoe je samenwerkt als collectief. Ze creëren een open ruimte waar creativiteit, verbeelding en soms ook wrijving samenkomen. Ze leren je hoe je al schilderend je eigen poster maakt op de enorme muur.
Daarnaast brengen we live street art tot leven: in samenwerking met Street Art Museum Amsterdam maakt een gastkunstenaar een nieuw werk speciaal voor deze avond.
En natuurlijk zorgen de Buurtwerkplaatjes voor de muzikale vibes, van verrassende beats tot bekende klassiekers, de hele avond lang.
Programma
19:00 – 02:00
- 19:00 Drankjes & inloop
- 20:00 – 22:30 Workshop Reclaim the City met De Derde Plaats en live street art performance
- 23:00 – 02:00 DJ-set Buurtwerkplaatjes
Kom langs en ontdek hoe je samen de stad kunt terugveroveren!
Van Eesteren ontmoet Van Gogh!
Tijdens Museumnacht bundelen het Van Eesteren Museum en het Van Gogh Museum hun krachten. Spring in een van de vrolijke taxi’s – versierd met Van Gogh's iconische Zonnebloemen en Amandelbloesem – en reis van het Museumplein naar Nieuw-West en weer terug. Zo pendel je tussen de twee musea, terwijl je onderweg de verschillende buurten van Amsterdam ontdekt!
Er zijn geen vaste vertrektijden. De kleurrijke auto’s staan klaar voor het museum, dus stap in wanneer je ze ziet.
.jpg)